Sopot 2021

W dniach od 28 czerwca do 01 lipca bieżącego roku, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej brali udział w wyjeździe do Sopotu. Zakwaterowanie mieliśmy w malowniczym zaciszu domków letniskowych „Metropolis”. Po przybyciu do Sopotu przygodę rozpoczęliśmy od przywitania naszego pięknego morza. Codziennie witało nas słońce, morski wiatr i szum fal. Każdy dzień wypełniony był nowymi wrażeniami, spostrzeżeniami i pomimo dużej aktywności fizycznej (spacery nad morze, gry w piłkę, tańce) nikt nie narzekał na zmęczenie. Czas relaksu na nadmorskim piasku upłynął bardzo przyjemnie. Nie zabrakło również chętnych do kąpieli w morzu. Sopot to bez wątpienia jedno z najbardziej urokliwych miejsc nad polskim morzem. Perła Bałtyku, jak czasem mówi się o tym mieście, przyciąga piaszczystą plażą, kawiarnianymi ogródkami, ciekawą architekturą oraz słynnym najdłuższym w Europie drewnianym molo. Z pomostu roztacza się piękny widok na cumujące jachty oraz miasto. Niesamowitych wrażeń dostarczył nam rejs statkiem piratów. Spacer ulicą Bohaterów Monte Casino (tzw. Monciak), to był nasz obowiązkowy punkt w czasie zwiedzania Sopotu. Ulica pełna jest uroczych knajpek, restauracji, kawiarnianych ogródków i sklepików. Dużą radość przyniósł wszystkim trening ekonomiczny, podczas którego nasi podopieczni zakupili do swoich domów pamiątki znad morza. Bez wątpienia Krzywy Domek jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów.
Każdego dnia po plażowaniu był czas na posiłek w Sopockim Młynie oraz upragnione lody. Spacery i odpoczynek na świeżym powietrzu wpłynęły kojąco na nasze samopoczucie.
Do placówki wróciliśmy wzbogaceni o nowe przeżycia i wspomnienia. Czas pobytu nad morzem to czas nie tylko zabawy i relaksu, ale również zdobywania nowych umiejętności, nauki zachowywania się w nieznanych sytuacjach, wzajemnej współpracy, radzenia sobie z dala od rodziny. Z pewnością będziemy ten czas długo i z przyjemnością wspominać.
Wyjazd do Sopotu odbywał się w reżimie sanitarnym i zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz z przestrzeganiem wszystkich środków bezpieczeństwa Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministra Zdrowia.


Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Menu strony